Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál
czechpoint

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál, tedy Czech POINT je projektem, který by měl zredukovat přílišnou byrokracii ve vztahu občan – veřejná správa. Na obecním úřadě v Dolní Lutyni nalezenete kontaktní místo CzechPoint v kanceři č. 7 matrika. V současnosti kontaktní místa Czech POINT poskytují tyto služby:
Služby na terminálu CZECHPOINT
Evidence Cena za 1. stranu Cena za každou další
i započatou stránku
Obchodní rejstřík 100,- Kč 50,- Kč
Živnostenský rejstřík 100,- Kč 50,- Kč
Katastr nemovitostí 100,- Kč 50,- Kč
Rejstřík trestů 100,- Kč 0,- Kč
Ostatní rejstříky 100,- Kč 50,- Kč
Jaké doklady mají žadatelé o výpis doložit.
Ověřené výpisy z veřejných evidencí:
U veřejných evidencí není ověřována totožnost žadatele. Žadatel je pouze povinen sdělit relevantní kritéria pro vyhledání svého požadavku.
Obchodní rejstřík, Seznam kvalifikovaných dodavatelů - IČ subjektu
Živnostenský rejstřík - IČ podnikatele / fyzické osoby
Katastr nemovitostí - Název katastrálního území a číslo listu vlastnictví
Insolvenční rejstřík - IČ subjektu
Ověřené výpisy z neveřejných evidencí
Rejstřík trestů
Pro vydání ověřeného výpisů z RT je třeba podepsat písemnou žádost a doložit totožnost žadatele, kterého se výpis týká. K prokázání totožnosti přineste s sebou občanský průkaz nebo cestovní pas. Výpis z RT je možné vydat i cizincům, kteří mají povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu a bylo jim přiděleno rodné číslo.Pokud někdo žádá o výpis z RT v zastoupení, musí doložit i úředně ověřené pověření k tomuto úkonu (plnou moc) a svoji totožnost.
Postup při vydání výpisu z Registru řidičů:
- O výpis může zažádat žadatel nebo jiná osoba (zmocněnec), který předloží:
- Platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo cestovní doklad, identifikační doklad cizince).
- Doporučený doklad : řidičský průkaz.
- Úředně ověřená plná moc v českém jazyce – pokud za žadatele podává žádost jiná osoba a platný doklad totožnosti zmocněnce.
- Zaplacení poplatku – vydání první strany za 100,-Kč, každá další strana je za 50,-Kč.
Registr účastníků provozu modulu autovraků informačního systému odpadového hospodářství (dále MA ISOH)
- Účelem je zpětná kontrola porovnáním počtu trvale vyřazených vozidel z registru silničních vozidel a převzatých autogramů, porovnat předané autovraky s registry hledaných vozidel a aktualizovat databázi provozovatelů zařízení ke sběru autogramů. Občan, který předává autovrak, potřebuje potvrzení o jeho ekologické likvidaci. Toto potvrzení mu vydá autovrakoviště, které je připojeno k systému MA ISOH.
- Přístup do systému může získat pouze podnikatelský subjekt, který má oprávnění k provozování sběru vybraných autovraků od krajského úřadu. Živnostníci, kteří nejsou zapsáni v obchodní rejstříku, nemohou získat přístupové údaje prostřednictvím přepážek Czech POINT. Vyplňte formulář do systému MA ISOH, který zašlete na e – mailovou adresu odpady@cenia.cz
- Žadatel o oprávnění ke vstupu musí ověřit, zda je jeho zařízení evidováno v republikovém seznamu (viz www.mzp.cz/cz/prehled_zpracovatelu_autovraky). Pokud není, musí kontaktovat autovraky@cenia.cz.
- Pracovníci Czech POINTU mohou realizovat následující druhy zápisu:
- registrace a vydání přístupových údajů – pro žadatele, který potřebuje vytvořit nový účet a k zadanému IČ získat seznam provozoven,
- změny v přiřazení provozoven uživatelským účtům - pro žadatele, který potřebuje změnit přiřazení provozoven,
- vygenerování jednorázového hesla k existujícímu účtu - pro žadatele, který potřebuje k existujícímu účtu vygenerovat jednorázové heslo.
- Podklady a dokumenty, které je třeba doložit k vydání oprávnění k přístupu do MA ISOH:
- Identifikace provozovatele – výpis z obchodního rejstříku, případně živnostenské oprávnění.
- Platný občanský průkaz.
- Plná moc s úředně ověřeným podpisem a vystavena na předepsaném formuláři k převzetí oprávnění k přístupu do MA ISOH (vystaví jí statutární orgán provozovatele, pokud žadatel nežádá osobně). Pracovník Czech POINTU Vás vyzve k identifikaci provozovny. Pro jednu provozovnu je vydáváno jedno přístupové oprávnění.
- Zaplacení poplatku – vydání první strany za 100,-Kč, každá další strana je za 50,-Kč.
Postup při podání žádosti o živnost
- Chce – li žadatel (podatel) podat žádost o živnostenské podnikání v listinné podobě, přinese vyplněný formulář z živnostenského úřadu pracovnici Czech Pointu. Chce – li učinit podání v elektronické podobě, musí nejprve vyplnit jednotný registrační formulář na webových stránkách Hospodářské komory ČR (www.komora.cz, formulare.komora.cz). Po vyplnění formuláře jej podatel odešle na server Hospodářské komory (tlačítko v pravém horním rohu). Systém mu vygeneruje číslo tzv. tiketu, které si podatel vytiskne nebo opíše a sdělí ho pracovnici Czech POINTU.
- Žadatel o podání se osobně dostaví s průkazem totožnosti.
- Pracovnice zkontroluje dobu platnosti dokladu a vizuálně ověří jeho platnost, poté ověří doklad v databázi neplatných průkazů a cestovních pasů. Je – li evidován doklad totožnosti mezi neplatnými doklady, nemůže být podání učiněno a pracovnice Czech POINTU tuto skutečnost sdělí podateli. Je- li doklad platný, zvolí formu, v jaké chce podatel učinit podání (elektronickou nebo listinnou). V případě, že žadatel vyplnil na webu Hospodářské komory dotazník elektronicky, pracovnice Czech POINTu rozšíří formulář o část určenou pro přepis tiketu. Po zapsání čísla identifikačního tiketu se přenesou data, která podatel elektronicky vyplňoval.
- Žadatel zaplatí úhrnný správní poplatek a 50,-Kč za přijetí podání pracovišti Czech POINTU. Pracovnice mu předá pokladní doklad a nabídne mu seznam živnostenských úřadů v ČR. Žadatel uvede, který má pracovnice označit. Pokud neví, pracovnice zvolí živnostenský úřad Městského úřadu Orlová. Pokud žadatel přikládá také přílohy, zapíše je pracovnice do počtu listů těchto příloh.
- Při podání v listinné podobě pracovnice připraví listinnou formu podání včetně příloh k zaslání poštou na příslušný živnostenský úřad. Vytiskne formulář a nechá jej podepsat žadateli. Tento formulář spolu s přílohami připraví k odeslání na příslušný živnostenský úřad.
- Při převzetí podání v elektronické podobě vytiskne elektronický formulář a nechá jej žadatelem podepsat. Následně pracovnice připraví vytištěné podání včetně příloh k zaslání poštou na příslušný živnostenský úřad.
- Vytištěný formulář, ale také jeho elektronická podoba se elektronicky odešle na živnostenský úřad. Odpověď na přijetí podání se vrátí v podobě doručenky – doklad o úspěšném přijetí podání. Toto potvrzení o doručení po vytisknutí předá pracovnice žadateli.
- V případě nesrovnalostí, bude podatel vyzván k doplnění správnosti podání. Pracovnice Czech POINTU není oprávněna kontrolovat údaje v registračním formuláři, a to i na přímou žádost podatele.
Podklady a dokumenty, které je třeba doložit pro podání žádosti o živnost:
Zaplacení poplatku :
- Ohlášení živnosti při vstupu do živnostenského podnikání, přijetí žádosti o koncesi při vstupu do živnostenského podnikání - 1000,-Kč.
- Další ohlášení živnosti, přijetí další žádosti o koncesi, změna rozhodnutí o udělení koncese, vydání rozhodnutí o schválení odpovědného zástupce pro koncesovanou živnost - 500,-Kč.
- Vydání výpisu z živnostenského rejstříku pro provedení oznámené změny – 100,-Kč.
- Vydání prvního výpisu ze živnostenského rejstříku pro provedení zápisu podnikatele do živnostenského rejstříku, změna podmínek provozování podnikatelské činnosti provedená správním úřadem z vlastního podnětu, schválení odpovědného zástupce, je- li provedeno současně s rozhodnutím o oddělení koncese, změna oboru činnosti v rámci živnosti volné - 0,-Kč.
- Přijetí podání kontaktním místem Czech POINTU – 50,-Kč.
Platný průkaz totožnosti.
Doložení vyplněného formuláře z živnostenského úřadu nebo registračního tiketu (žadatel podává žádost elektronicky).
Úředně ověřené doklady – přílohy.
Soubory ke stažení