A A A
A A
Obec Dolní Lutyně

Varování před podvodnými SMS zprávami a e-maily

Jak možná víte, Ministerstvo práce a sociálních věcí a další státní instituce se již delší dobu potýkají s problémem tzv. phishingových útoků. Občanům chodí podvodné SMS a e-maily, které se tváří jako informace od státu, především o problematice dávek a státní pomoci. Tyto zprávy pak odkazují na falešné webové stránky.

Falešné webové stránky se snaží nalákat občany k poskytnutí citlivých osobních či bankovních údajů, jejichž zneužitím by útočníci mohli získat kontrolu například nad jejich bankovním účtem. Některé podvodné stránky působí velmi věrohodně. Grafická úprava těchto stránek napodobuje stránky MPSV, ČSSZ nebo Identity občana a dalších institucí.

Při aktivním předcházení podvodům spolupracují s policií a Národním CSIRT ČR. V situacích, kdy dojde k identifikaci falešné domény, reagují okamžitě a tyto domény blokují. Je ale důležité připomenout, že se každý týden objevují desítky nových podvodných stránek, které se snaží zneužít důvěry lidí.

Proto NIKDY neklikejte na podvodné odkazy šířené SMS zprávami a e-maily, vedou na falešné stránky, které se tváří jako oficiální web. Jedná se o phishing.

Pokud chcete žádat o některou z nepojistných sociálních dávek, vždy využijte oficiální webové stránky Ministerstva práce a sociálních věcí či Úřadu práce ČR.

V rámci on-line aplikací žádosti podávejte přes Klientskou zónu Jenda.

Varování před podvodnými SMS zprávami a e-maily 0

Soubory ke stažení

PDFVAROVANI_podvodne_SMS.pdf
ResponsiveVoice-NonCommercial licensed under Čtení textu nahlas - plugin

Copyright © Obec Dolní Lutyně  |  Created by Webli.