Úvod

Otevírací doba

Knihovní řád

Nové knihy

Profil

Ceník

Kontakt

Knižní katalog

Internet

Infocentrum

Knihovnické besedy

Studovna

ČTENÁŘSKÉ KONTO

E-knihy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Profil

Profil knih:

60 % beletrie a naučná literatura, 30 % dětská literatura a 10 % literatura polská. Knihovna také odebírá 16 periodik většinou populárně naučného charakteru a také může čtenářům nabídnout Dolnolutyňské noviny již od prvního čísla vydání od roku 1993.Výběr knih je zde veliký - je zde okolo 20 tisíc knih z toho 2000 v polském jazyce. Na pobočce ve Věřňovicích se nachází cca 2 000 knih českých a polských.

V současné době jsou nejstarší české knihy s číslem 167: Pražák, A. „Vrchlickému nablízku“, z roku 1945 a s číslem 837: „Rádce venkovského knihovníka“ z roku 1946. Nejstarší polskou knihou je č. 13: Balzac, H. de „ Historia wielkošči i upadku Cezara Birottea“ z roku 1949. Úplně prvními evidovanými knihami byly: česká s č.1 Wenig, J. „Jiřík Borkovec ze Zálezla“, která vyšla v roce 1943 a polská s č.1 Čapek, K. „Fabryka absolutu“, rok vydání 1947.

V rámci knižní cirkulace (jedná se nové knihy, které se půjčují v rámci výměnného fondu mezi knihovnami našeho regionu,  každé knihovně jsou zapůjčeny pouze na určitou dobu), získáváme z Regionální knihovny v Karviné 180 knih ročně, z toho 100 knih v polském jazyce a 80 knih v českém jazyce.

Od roku 2005 jsou v knihovně k dispozici 2 ks VHS kazety a 1 ks DVD o Dolní Lutyni s názvem "Obec pro slušné lidi" a 2 ks VHS kazety a 1 ks DVD "Historický dokument Dolní Lutyně".

Nabídka časopisů pro dospělé Nabídka časopisů pro děti a mládež Nabídka časopisů v polském jazyce
BYDLENÍ stavby reality
DORKA
EKONOM
FAJN ŽIVOT
FLÓRA NA ZAHRADĚ
KVĚTY
MAMINKA
PRAKTICKÁ ŽENA
RECEPTÁŘ
REFLEX
TINA
UČITELSKÉ NOVINY (přehled bakalářských a magisterských studijních programů)
VLASTA

ČTYŘLÍSTEK
DÍVKA
TOM A JERRY
VTM (věda a technika mládeže)

Chwila dla ciebie

Twist